لطفا منتظر بمانید....

ورود با حساب کاربری

عضویت در بیمه پارسیان امین

سوالات مربوط به بیمه عمر و زندگی مان

سوالات مربوط به بیمه عمر و زندگی مان

بیمه عمر با سرمایه افزایشی یعنی چه؟

در این نوع بیمه نامه، سرمایه بیمه نامه با گذشت هر سال بر اساس درصد معینی از سرمایه اولیه افزایش می یابد. این بیمه نامه برای افرادی طراحی شده است که به دلیل افزایش سالیانه حقوق، توانایی پرداخت حق بیمه بیشتری دارند و ارزش زندگی آنان هم رو به افزایش است

آیا بیمه عمر شبیه همان پس‌انداز کردن ‌وجوه‌ اندک‌ در بانک است؟

براساس‌ نظام‌ بانکداری‌ اسلامی‌ به‌ پس‌اندازهای‌ مردم‌ نزد بانکها، تنها کارمزد تعلق‌ می‌گیرد، در حالی‌ که‌ دربیمه‌های‌حوادث‌ و عمر، افزون‌ براینکه‌ بخش‌ عمده‌ای‌ ازحق‌ بیمه‌ برای‌ بیمه‌گذار پس‌انداز می‌شود، در صورت‌ وقوع‌حادثه‌،حیات‌ یا فوت‌ بیمه‌شده‌ هرکدام‌ که‌ بیمه‌ شده‌ باشد -کل‌سرمایه‌ بیمه‌ نامه‌ به‌ خود بیمه‌گذار یا استفاده‌کنندگان‌ پرداخت‌ می‌شود. این‌ سرمایه‌ در برخی‌ موارد، چندین‌ برابرحق‌ بیمه‌های‌ پرداختی‌ است‌ و علاوه‌ برآن‌، بیمه‌گذار می‌تواند از مزایای‌ دیگری‌ نظیر دریافت‌ وام‌ هم‌بهره‌مند شود.

بیمه عمر گروهی را توضیح دهید

بیمه نامه ای است که همزمان تعدادی از کارکنان یا کارگران یک ساختمان را تحت پوشش قرار می دهد. این نوع بیمه معمولا در گروههای کارفرمایی و کارگری رایج است و کارفرما، کارگران را به میزان چند برابر حقوق آنان، بیمه عمر به شرط فوت می کند.

دریافت مستمری و بازنشستگی در بیمه عمر به چه صورت است؟

در زمان پایان بیمه، بیمه شده می تواند با درخواست کتبی از بیمه گر به جای دریافت مبلغ سرمایه حساب اندوخته بیمه خویش به صورت یکجا، آن را تبدیل به یکی از انواع بیمه های مستمری نماید.

در صورت بازخرید بیمه عمر، چه مبلغی به عنوان بازخرید پرداخت می شود؟

در صورت عدم تمایل بیمه گذار به ادامه قرارداد قبل از پایان قرارداد بیمه ای ، حداقل مبلغ قابل پرداخت معادل مبلغ ذکر شده در جدول بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری و با نرخ سود علی الحساب می باشد . همچنین در پایان هر سال مالی، نرخ قطعی متعلقه برای آن سال اعلام می گردد که اگر بیش از نرخ تضمینی باشد، در محاسبه آن سال منظور خواهد شد .ولی اگر کمتر باشد، سود متعلقه برای آن سال همان سود تضمین شده است که در جدول بیمه نامه اعلام گردیده است

دریافت وام و برداشت از حساب چگونه امکانپذیر است؟

بیمه شده می تواند از سال دوم به بعد هرگاه که مایل باشد از اندوخته خویش برداشت نماید. هم چنین بیمه شده می تواند تا 90 درصد موجودی حساب اندوخته خویش را وام دریافت نماید.

ضمانت سودآوری و نرخ سود بیمه عمر چگونه تعیین می گردد؟

طبق آیین نامه 2/28 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نرخ سود تضمین شده از محل ذخایر ریاضی بیمه نامه معادل شانزده درصد برای دو سال اول بیمه نامه و سیزده درصد برای دو سال دوم و ده درصد برای مدت مازاد بر چهار سال می باشد . لازم به ذکر است که سود فوق الذکر علی الحساب بوده و سود حاصل از سرمایه گذاری ذخایر ( سود دوران مشارکت ) نیز در پایان هر سال به آن اضافه می شود

بیمه از کار افتادگی دائم یعنی چه؟

در این بیمه نامه، تا زمانیکه بیمه گذار بعلت حادثه یا بیماری قادر به کارکردن نباشد، به وی حقوق پرداخت می شود. این پرداخت معمولا تا هنگام بازنشستگی ادامه می یابد.

اشتراک گذاری